Grayscale otrzymuje zatwierdzenie FINRA dla Bitcoin Cash (BCH) Trust i Litecoin (LTC) TrustBakkt Bitcoin Custody Approval

Zarządca aktywów kryptograficznych z siedzibą w Nowym Jorku, Grayscale, ogłosił w poniedziałek, że otrzymał zgodę amerykańskiego Urzędu Regulacji Sektora Finansowego (FINRA) na sprzedaż Bitcoin Cash (BCH) i Litecoin (LTC) jako publicznie notowanych akcji lub papierów wartościowych.

W ramach posunięcia Grayscale zaoferuje inwestorom ekspozycję Bitcoin Evolution i Litecoin na rynkach pozagiełdowych z wykorzystaniem symboli BCHG i LTCN. Mówiąc prościej, inwestorzy mogą rejestrować zyski lub straty w oparciu o ruch cen tych aktywów bez konieczności kupowania lub przechowywania kryptokryształów walut bazowych.

Bitcoin Cash (BCH) i Litecoin (LTC) są obecnie piątą i ósmą co do wielkości walutą kryptograficzną pod względem pułapu rynkowego, według CoinMarketCap. Bitcoin Cash (BCH) i Litecoin (LTC) są obecnie piątymi i ósmymi co do wielkości kryptokurczami pod względem kapitalizacji, według CoinMarketCap. Altcoingi zyskają większą ekspozycję w głównym nurcie, zwłaszcza wśród inwestorów instytucjonalnych, dzięki najnowszym osiągnięciom, ponieważ taki produkt nie był wcześniej dostępny dla inwestorów amerykańskich.

Grayscale obecnie może pochwalić się aktywami zarządzanymi na poziomie 4,1 mld dolarów, a najnowsza oferta już teraz powiększa rosnący pakiet produktów inwestycyjnych związanych z kryptonimem, który obejmuje również Stellar (XLM) Trust dodany na początku 2019 roku.

Do tej pory Grayscale oferowała podobno prywatne oferty w Bitcoin Cash (BCH) Trust i Litecoin (LTC) Trust tylko akredytowanym inwestorom.

Ostatnie zatwierdzenie pozwala jednak Grayscale na tworzenie rynków wtórnych dla nowych ofert prywatnych.

Na swojej stronie internetowej, Bitcoin Cash Trust na dzień 30 czerwca miał około 5,1 miliona dolarów w aktywach pod zarządem i 2.725.300 akcji pozostających w obiegu, z których każda stanowiła własność 0,00943312 Bitcoin Cash.

Z drugiej strony, Litecoin Trust zarządzał aktywami o wartości 2 mln USD, z czego 509 400 Akcji pozostawało w posiadaniu Trust, a każda akcja stanowiła własność 0,09433120 Litecoin.

Zarządzający aktywami nie poda do publicznej wiadomości danych o wolumenie obrotów na Akcjach, dopóki zarówno BCHG jak i LTCN nie uzyskają zgody na pełnienie funkcji Depozytowych Spółek Powierniczych (DTC). Grayscale zapewnia jednak, że zatwierdzenie nie potrwa długo.

Grayscale ma bardzo dobre pierwsze półrocze, a łączne inwestycje w pakiet produktów krypto-inwestycyjnych spółki sięgają 1,4 mld dolarów. Grayscale kupowała również podobno 100% i więcej Bitcoinów (BTC) wydanych od połowy maja.

Comments are closed.